„Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k havárii osobního auta značky Škoda Felicia,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Mladá řidička podle něj nezvládla jízdu na zledovatělé vozovce a havarovala mimo komunikaci. „Při havárii se auto dostalo přes chodník a narazilo do stromu. Po nárazu do něj se následně převrátilo na střechu a částečně poškodilo jedno ze zaparkovaných aut,“ přiblížil.

Jako první u nehody pomáhali místní občané, kteří z osobního automobilu vytáhli všech pět pasažérů. „Jednalo se o tři dospělé a dvě děti. Čtyři z nich byli při havárii zraněni,“ dodal Mitáček.

Po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby byli zranění převezeni na místní polikliniku k ošetření a další odborné zdravotnické péči. „Následně byli do nemocnice ve Zlíně převezeni dva dospělí a jedno dítě,“ poznamenal.

Během zásahu složek integrovaného záchranného systému byla částečně omezena průjezdnost centrem města. „Po zadokumentování nehody hasiči převrátili vrak vozu zpět na kola a drobný únik provozních kapalin zlikvidovali sorbenty,“ uzavřel Mitáček.