Podle policistů nezvládla žena řízení.

„Zjistili jsme, že žena přijížděla z kopce od Suchého dolu. V křižovatce ale řízení nezvládla, nestihla odbočit a havarovala. Auto bylo podle všeho hodně rozjeté, brzdná dráha měřila přes třicet metrů,“ sdělila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Dodala, že náraz vozu zbořil část vystavěné zdi.

Tři z pěti lidí, kteří v autě cestovali, utrpěli zranění. „Všechny si do své péče převzaly dvě posádky zdravotnické záchranné služby, které je ošetřily. Do nemocnice odvezly sanitky už jen dva účastníky k další prohlídce,“ uvedl mluvčí krajských hasičů, kteří rovněž zasahovali na místě, Ivo Mitáček.

Když pak policisté dělali u ženy dechovou zkoušku, zjistili, že měla 1,29 promile. „V nemocnici se proto podrobila i odběrům krve. Mladou ženu podezíráme ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a z řady dopravních pochybení,“ doplnila policejní mluvčí.

Hasiči na místě ještě zabezpečili vrak vozu proti případnému požáru a dalšímu znečištění chodníku. Po dobu zásahu složek byla asi na jednu hodinu cesta zcela uzavřena.

Pokud krevní testy u řidičky prokáží, že měla v krvi více než jednu promile, hrozí ji mimo vysokou pokutu až roční vězení.