Protože měl zákaz řízení, vybral si odlehlou ulici mezi panelovými domy v Tlumačově. Nejezdil však zrovna ukázkově. Jeho svižná jízda začala vadit obyvatelům domů, kteří seděli venku. Jeden z nich šel mladíka upozornit, že jezdí příliš rychle a že zavolá policejní hlídku.

„Mladík zpanikařil, a přestože stál muž před jeho vozidlem, rozjel se, aby odtud co nejrychleji zmizel. Muž však neuhnul, mladík ho nabral na kapotu a po ujetí několika desítek metrů muž z kapoty spadl. Mladík, aniž by zastavil a přesvědčil se, zda se mu něco nestalo, z místa ujel. Osmatřicetiletého muže převezli záchranáři se zraněním do nemocnice,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Po příjezdu policistů přijel na místo i majitel vozidla. Nejdřív tvrdil, že nabral chodce na kapotu on. Zraněný muž však jeho tvrzení vyvrátil, proto musel s pravdou ven. Přiznal, že vůz půjčil mladému kamarádovi.

„Ten se ke svému jednání přiznal. Vysvětlil, že zpanikařil kvůli tomu, že má až do prosince zákaz řízení,“ dodala mluvčí.

Mladík je podezřelý ze zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a z přečinů výtržnictví a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí pobyt za mřížemi od tří do deseti let. (hed)