Mladík pravděpodobně nezvládl jízdu ve smyku, havaroval s autem mimo vozovku, přerazil dopravní značku, poškodil přístřešek u rodinného domu a zůstal stát na boku na chodníku.

„V domě právě sledovala televizi manželka jednoho z našich kolegů, který zrovna sloužil svou směnu na stanici ve Slavičíně. Po nárazu rychle vyběhla ven a okamžitě telefonovala svému muži na stanici. Její rozrušený hlas naznačoval, že havárie je vážná,“ popisoval událost mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Žena navíc nečekala až na příjezd záchranářů a běžela do nedaleké hospody, kde zburcovala k pomoci další spoluobčany. Těm se ještě před příjezdem hasičů podařilo z převráceného auta vytáhnout spolujezdkyni.

„Řidič byl však v bezvědomí a na jeho vyproštění bylo nutné použít speciální techniku. Navíc jeho nohy visely z okna dveří a spoluobčané se snažili držet auto tak, aby nedošlo k zavalení dolních končetin,“ podotkl mluvčí.

Záchranáři dorazili na místo nehody za šest minut a ihned se chopili vyprošťovacích prací.

„Nejdříve bylo nutné zajistit nestabilní vrak auta pomocí klínů. Pak jsme vyřezali čelní sklo a umožnili tak lékaři dostat se k řidiči. Potom jsme odstřihli střechu vozu. Vznikl tak dostatečný prostor pro vytažení těla mladíka. Zdravotníci mu nasadili krční límec, uložili do transportního lůžka a následně přepravili do nemocnice s otřesem mozku k další nezbytné péči,“ vysvětlil dále Mitáček.

Od vážnějších zranění oba z auta uchránily bezpečnostní pásy a airbagy. „Mladá žena utrpěla psychický otřes, který řešil jeden z hasičů proškolený v poskytování posttraumatické péče. Žena byla velmi plačtivá, úzkostlivá a odmítala nastoupit do sanitky. Po poskytnutí odborné péče byla žena zklidněna, k čemuž pomohl i plyšový maskot Dráček záchranáček,“ konstatoval dále mluvčí hasičů.

Hasiči dál vozidlo zajistili proti případnému požáru a únik provozních kapalin zlikvidovali sorbenty. Dopravní havárii na místě šetřila policie a ukončení zásahu bylo hlášeno až kolem třetí hodiny ranní. V závěru záchranáři vrak auta převrátili zpět na kola k odtažení.