Zraněný sedmnáctiletý motorkář byl na místě ošetřen a poté ho sanitka odvezla do nemocnice. Na místě se tvořily dlouhé kolony.

Mladý muž jel ve směru od Petrůvky na Luhačovice. Pravděpodobně kvůli vysoké rychlosti a nedodržení bezpečného odstupu nestihl zareagovat na před ním jedoucí vozidlo Mercedes, jehož řidič vlivem provozu zabrzdil a snížil rychlost.

S motocyklem narazil do vozidla, spadl na vozovku a skončil na travnaté ploše pod svodidly. Motocykl značky Yamaha narazil do svodidel, kde se zastavil.

Hasiči likvidují následky nehody tří aut v Napajedlech; úterý 23. května 2023
V Napajedlech bourala tři osobní auta. Provozní kapaliny zalily silnici

Na místo havárie vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému. Dechová zkouška u řidičů byla negativní.

„Hasiči ze stanice Slavičín provedli u motorky protipožární opatření a kyvadlově řídili dopravu, protože se v obou směrech tvořily dlouhé kolony netrpělivých řidičů,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Ve chvíli, kdy řidič Mercedesu zabrzdil, předjížděla v protisměru řidička stříbrného vozidla Škoda Octavia Combi první generace autobus jedoucí před ní.

„Pokud jste jeli kolem nebo jste zrovna cestovali autobusem směrem do Slavičína a řidičku nebo vozidlo jste poznali, volejte, prosím, na linku tísňového volání policie – 158. Případně se nám může ozvat sama paní řidička,“ žádá mluvčí policie Monika Kozumplíková.