„Muž česal jablka ze stromů na břehu místního potoka, tak si na pomoc přinesl žebřík. Pro lepší dostupnost do koruny jednoho stromu postavil žebř na kovovou konstrukci mostku přes potok. Po vylezení se však nezajištěný žebřík na hladkém povrchu mostku sesmekl. Při pádu ze žebříku a výšky narazil muž hlavou do ocelové konstrukce mostku a následně dopadl nohama do koryta potoka a horní částí těla na břeh,“ popsal nešťastnou událost mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

S podezřením na poranění páteře byli o pomoc s vyproštěním muže požádáni i hasiči. „Ti přijeli na místo ze záchranářů jako první a začali poskytovat muži nezbytnou pomoc. Jeho dcera ho částečně přikryla dekou proti prochladnutí,“ dodal Mitáček.

Hasiči na místě vyčkali příjezdu zdravotnické pomoci, která jela z Otrokovic. Uherskohradišťské posádky totiž zasahovaly u jiných případů. „Po dojezdu lékaře pomohli hasiči s naložením pacienta na nosítka a s přenesením do sanitního vozu. Muž byl následně transportován do nemocnice k vyšetření a případné hospitalizaci. Původně zvažovaná pomoc letecké záchranné služby byla odvolána,“ upřesnil mluvčí hasičů.