Při přistání v nepřehledném lesním terénu prokázal pilot vrtulníku velké mistrovství.

„Skalních útvarů, které jsou vyhledávaným cílem amatérských i profesionálních lezců, je ale v oblasti několik. Z přijatých informací nebylo jasné, o který skalní útvar se přesně jedná. Terén v okolí obce Držková je navíc velmi členitý a hustě zalesněný. Místo zásahu se hasičům podařilo lokalizovat až podle zvuku přilétajícího vrtulníku letecké záchranné služby a informací od občanů, kteří vrtulník zahlédli," uvedl Libor Netopil, mluvčí krajských hasičů.

Na místo zásahu se hasiči ale ani se svým terénním vozidlem nedostali. S potřebným vybavením museli poslední asi 500 metrů dlouhý úsek členitým terénem překonat pěšky.

V okamžiku jejich příchodu už byl zraněný muž v péči posádky letecké záchranné služby, jejíž pilot prokázal velké mistrovství, když dokázal se svým strojem přistát na menší mýtině asi 100 metrů od skály, ze které se muž zřítil. Hasiči pomohli leteckým záchranářům s ošetřením zraněného, který byl následně přenesen do vrtulníku a transportován k dalšímu ošetření do nemocnice.