Jenže při jeho nadzvedávání pomocí heveru soustruh ze zvedáku sjel a zavalil panu Josefovi část těla a způsobil mu tak závažná poranění. Jeho žena uslyšela výkřik. Přiběhla k němu a chtěla mu pomoci, ale sama na těžký stroj nestačila. Naštěstí nedaleko jejich domu byli dělníci, kteří vyděšené manželce pomohli pana Josefa pomocí tyčí vysvobodit zpod těžkého stroje. Během chvíle se sjeli na místo i hasiči, záchranáři a policisté.

„Při příjezdu profesionálů z Klobouk na místo byl už muž vyproštěn zpod stroje. Hasiči jej poté naložili do sanitky a později do vrtulníku Letecké záchranné služby Ostrava," uvedl za krajské hasiče mluvčí Libor Netopil.

Lékař totiž na místě vyhodnotil, že jde o vážná zranění. „Měl obavy o ohrožení života muže. Proto nařídil letecký transport zraněného," zdůvodnil mluvčí záchranky Petr Olšan. Josef B. už je hospitalizovaný na JIP traumatologického centra v Ostravě.

„Jeho stav je stabilizovaný," uvedl za fakultní nemocnici v Ostravě mluvčí Tomáš Oborný. Doplnil, že muž utrpěl středně těžké poranění a v současné chvíli je při vědomí.

Celý případ vyšetřují zlínští krajští policisté. „Dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu nemohli policisté vzhledem k závažnosti zranění na místě události provést, nařídili tedy odběr krve ke zjištění přítomnosti alkoholu ve zdravotnickém zařízení," doplnila za krajskou policii mluvčí Monika Kozumplíková. Podle posledních informací policie zatím nemá k dispozici výsledek tohoto odběru. Přesto na případu stále pracuje.

„Prověřujeme, zda na jeho zranění neměla vliv jiná osoba," vysvětlila mluvčí.

V ulici, kde pan Josef bydlí, se pomalu o ničem jiném nemluví. Podle sousedů a známých se jedná o příjemného pána, který nechybí na žádném správném pokecu.

„Moc ho pozdravujeme a přejeme mu, aby se co nejdříve uzdravil," vzkázal jeden z nich, pan Dalibor. Bývalý učitel ze zemědělského učiliště tak do doby, než se vrátí domů, bude sousedům chybět.

I když případ pana Josefa vyvolal zájem veřejnosti, přesto se podle valašskokloboucké městské i státní policie i podle vyjádření klobouckých hasičů jedná spíše o mimořádnou událost.

„Nemáme zaznamenán zvýšený počet těchto mimořádných událostí. To spíše pátráme více po osobách, které se například ztratí při houbaření," uvedl za všechny vedoucí obvodního oddělení Valašské Klobouky Pavel Káňa.