„Dle předběžného závěru přivolaného lékaře měl muž zřejmě zdravotní problémy. Byla nařízena zdravotní pitva,“ uvedla mluvčí Policie České republiky Milena Ša-batová. Utonulý muž byl z Otrokovic.

„Muži byla na místě poskytnuta i laická resuscitace od jednoho z návštěvníků Štěrkoviště do doby, než přijela zdravotnická záchranná služba. Nicméně i přes veškerou snahu záchranného sboru se muže nepodařilo oživit,“ informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje byla na místě do sedmi minut, zasahovala i Policie České republiky, která nešťastnou událost vyšetřuje.

BEZ DOZORU

Dnešní tragická smrt však není na Štěrkovišti zdaleka prvním případem. Ze záznamů vyplývá, že tam za posledních dvanáct let utonulo už jedenáct lidí. Jedná se o přírodní koupaliště o rozloze 13 hektarů a hloubce dosahující až 12 metrů. Koupání v areálu Štěrkoviště je na vlastní nebezpečí, návštěvníky nehlídají plavčíci.

Lidé na Zlínsku také mají stále v čerstvé paměti nedávný případ, kdy se na zlínském koupališti Panorama topil pětiletý chlapec. Toho z vody vytáhl plavčík a poskytl mu první pomoc. Následně byl v kritickém stavu letecky transportován do nemocnice v Brně.

Žel v obdobných případech se stává, že na sociálních sítích vznikají fámy. Na dotaz jedné z uživatelek, proč jsou na Štěrkovišti policisté, se brzy objevila odpověď: „Postříleli tam bezdomovce.“ Na přítomnost opilých lidí bez domova válejících se u vody si totiž návštěvníci často stěžují. Lidé by ale měli mít na paměti, že podobná vyjádření mohou být považována za šíření poplašné zprávy.

Autor: Dagmar Matulíková