Tam se srazila dvě nákladní auta. Obě události si vyžádaly těžká zranění řidiče a spolujezdce.

V bezvědomí a s těžkým otřesem mozku odvážela sanitka třicetiletého muže z Kroměříže, který ve své Fabii havaroval u Dolní Lhoty. „Řidič vyjel v mírné zatáčce mimo silnici, kde čelně narazil do stromu. Silný náraz doslova odpáral celý bok vozidla a vrak pokračoval přes křoviska a další stromy příkopem. Auto se převrátilo přes střechu, po kotrmelci dopadlo zpět na kola a asi patnáct metrů od místa nárazu,“ popsal dramatickou situaci mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Podle dostupných informací byla kůra stromu, do něhož auto narazilo, odřená do dvoumetrové výšky a muž ležel vedle auta. Řidič nyní bojuje ve zlínské nemocnici o život.

Co bylo příčinou nehody, policie vyšetřuje. Pravděpodobné jsou ale dvě verze. „Buď jel nepřiměřenou rychlostí, nebo za to mohl mikrospánek,“ sdělila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Dopravu v místě nehody museli policisté kyvadlově řídit.

S vážným zraněním skončila i druhá nehoda. K ní došlo na jedné ze zlínských křižovatek u supermarketu Lidl, nedaleko krajské nemocnice. „Řidič nákladního auta Nissan zezadu narazil do před ním jedoucího vozidla. Nárazem byl zraněn jeho spolujezdec. Muž utrpěl popáleniny a se zraněním nohou byl po ošetření odvezen do nemocnice,“ popsal mluvčí hasičů Mitáček. Dodal, že i v tomto případě museli dopravu na hlavním tahu do Vizovic řídit policisté.