Podle policie sice řidič poskytl cyklistovi první pomoc a převezl ho do místa bydliště, ale odmítl nehodu nahlásit a sdělit svou totožnost a údaje o vozidle.

„Cyklista si poznamenal alespoň jeho telefonní číslo a vyfotil si registrační značku vozidla. Poté se nechal ošetřit v nemocnici s těžkým zraněním. Nehodu oznámil policistům lékař, který muže ošetřoval,“ uvedla za zlínskou policii mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle ní policisté na základě údajů od zraněného sedmačtyřicetiletého cyklisty zjistili, že nákladní vozidlo řídil třiatřicetiletý muž z Otrokovic.

„Dechová zkouška byla u obou účastníků dopravní nehody negativní. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek ovšem vykázal pozitivní hodnoty u řidiče nákladního vozidla. Vozidlo navíc nemělo platnou technickou kontrolu, nebylo tedy způsobilé k provozu,“ doplnila mluvčí.

Oba muži také potvrdili, že cyklista jel ve směru od obce Hošťálková na obec Držková. Ve stejném směru jel i řidič nákladního vozidla.

„Když chtěl cyklistu v levotočivé zatáčce předjet a vyjel ze své jízdní dráhy do protisměru, objevilo se v protisměru jedoucí vozidlo. Řidič dodávky strhl řízení vpravo ve snaze zabránit střetu s protijedoucím vozidlem. Cyklista se snažil jet co nejvíce při pravém okraji vozovky, ale řidič dodávky ho přesto při úhybném manévru srazil,“ popsala nehodu Monika Kozumplíková.

Veškeré okolnosti dopravní nehody zjišťují dopravní policisté a kriminalisté.