„Cizinec se po konzumaci hojného množství alkoholu rozhodl přeparkovat své vozidlo. Po nárazu do zábradlí se s ním několikrát převrátil přes střechu a skončil mimo komunikaci. Z havárie vyvázl bez zranění, škodu policisté vyčíslili na šedesát tisíc korun,“ přiblížila za zlínskou policii mluvčí Monika Kozumplíková.

Sanitka zůstala zaklíněná ve vjezdu do podzemních garáží obchodního centra ve Zlíně-Prštném.
Dodávka zůstala zaklíněná ve vjezdu do podzemních garáží obchodního centra

Podle ní muž, který bydlí na ubytovně v obci u Zlína, začal v sobotu ráno popíjet pivo i tvrdý alkohol. Po nějaké době dostal nápad, že přeparkuje své vozidlo.

Svědci, kteří jeho počínání za volantem sledovali z balkonů uvedli, že cizinec jezdil zmateně po parkovišti asi patnáct minut, než se převrátil do příkopu. Pozorovatelé poté vytáhli řidiče z vozidla, zjistili, že zraněný není. Koordinátor ubytovny zavolal policii.

„Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 1,76 promile alkoholu. Policisté ho zadrželi a převezli do policejní cely. Ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ zmínila Monika Kozumplíková.