Dva životy si vyžádal střet dvou motocyklů, ke kterému došlo na silnici l/50 nedaleko Střílek. Po nehodě na místě zemřeli oba řidiči a spolujezdkyně jednoho z mužů skončila s vážným poraněním ve zlínské krajské nemocnici.

Zde je na vině pravděpodobně řidič, který v klesání projížděl pravotočivou zatáčku a přejel přitom až do protisměrného jízdního pruhu. V něm následně došlo k čelnímu střetu s protijedoucím motocyklem, na kterém cestovaly dvě osoby.

Hasiči likvidují požár nákladního auta na dálnici D1 mezi Kroměříži a Hulínem; pondělí 5. června 2023
Na D1 u Kroměříže vzplálo nákladní auto. Zraněný řidič je v péči záchranářů

Poměrně se štěstím z jedné z nehod vyvázl řidič motorky se svou spolujezdkyní, kteří v neděli odpoledne havarovali ve Zlíně – Malenovicích.

"V momentě, kdy před nimi na semaforech zastavilo auto, se řidič motocyklu snažil stroj zastavit, uvedl jej do smyku a následoval pád na vozovku,“ popsal mluvčí policie Petr Jaroš.

Motorkář i se spolujezdkyní byli převezeni k ošetření do nemocnice.

„I tak mohou hovořit spíše o štěstí,“ dodal Jaroš.

Dva motorkáři nepřežili vzájemnou čelní srážku. Spolujezdkyně utrpěla těžká zranění
Dva motorkáři nepřežili vzájemnou čelní srážku. Spolujezdkyně se zranila

Méně ho měla spolujezdkyně jiného motorkáře. Ta utrpěla těžké zranění při dopravní nehodě mezi autem a motocyklem v katastru obce Mysločovice.

Řidič automobilu při vjíždění na hlavní silnici zřejmě nedal přednost motocyklu, který jel ve směru od obce Machová. Po nárazu skončil stroj na silnici a zraněná spolujezdkyně musela být převezena do nemocnice.

Další policejní kontroly už příští víkend

„I s ohledem na výše uvedené, tedy na nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti, budou policisté ve Zlínském kraji v podobných kontrolách pokračovat i v dalším období,“ avizoval Petr Jaroš.

Během následujícího víkendu se desítky policistů, včetně policistů na motocyklech, zapojí do další dopravně bezpečnostní akce. Ta bude primárně zaměřena na kontroly řidičů ve vztahu k dodržování předepsaných rychlostních limitů.