Řidič je nyní v nemocnici na oddělení traumatologie, kde podstupuje další vyšetření. Oba nebyli v době nehody připoutáni.

„Dvaadvacetiletý řidič osobního auta značky Nissan Almera z Vizovic vjel najednou do protisměru, kde čelně narazil do železného zábradlí na světelné křižovatce v Želechovicích. I když řidiče museli z auta vyprostit hasiči, podle prvních vyšetření utrpěl jen lehká zranění,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Řidič před nehodou nebrzdil

Řidičova dechová zkouška i test na drogy byly přitom negativní. „Na místě nebyla žádná brzdná dráha. Vyšetřovatel usuzuje, že mladý řidič mohl zaspat,“ doplnila Bartíková.

Zlínská policie nevylučuje možnost, že žena cestující na zadním sedadle ležela. Pokud by byla připoutána, mohly jí bezpečnostní pásy zachránit život.

Hasiči byli na místě zásahu jen za tři minuty od výjezdu.

„Jako první začali vyprošťovat zraněnou ženu ze zadních sedadel. Ta utrpěla mimořádně těžké zranění hlavy, kterému také na místě podlehla,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Vzápětí hasiči zahájili vyprošťovací práce u zraněného a zaklíněného řidiče. „Po odstřižení zadních dveří byla pomocí hydraulických tyčí roztažena zdeformovaná přední část, která muži sevřela nohy. Po uvolnění byl řidič vytažen ven a uložen do nosítek,“ doplnil Mitáček. Po nezbytném prvním ošetření jej sanitka převezla do nemocnice k další odborné lékařské péči.

Poté hasiči zajistili vrak vozu proti případnému požáru a uniklé provozní kapaliny byly zasypány sorbenty.

Letos na silnicích Zlínska zemřelo už šest lidí

Kvůli neštěstí byl průjezd frekventovanou křižovatkou asi na tři hodiny omezen a dopravu kyvadlově řídila hlídka policistů.

Podle mluvčí zlínské policie Jany Bartíkové zvyšuje nedělní neštěstí počet letošních smrtelných nehod na Zlínsku na číslo šest.

Silnice I/49 v úseku od Zlína do Vizovic přitom podle policie i hasičů patří mezi nejkritičtější místa v okrese. V posledních letech si tato komunikace vyžádala už několik životů. „Je to nejfrekventovanější komunikace ve zlínském okrese, takže se dá předpokládat, že čím větší počet aut, tím samozřejmě vyšší i počet nehod,“ konstatovala již dříve Jana Bartíková.

V Želechovicích došlo k autohavárii v uplynulém týdnu také v pátek, při níž se srazila dodávka s vlakem jedoucím z Vizovic do Zlína. Čtyřicetiletý řidič dodávky přejížděl přes tamější železnici, aniž by před ní zastavil. Muž utrpěl lehké zranění, strojvedoucí spolu s dvaceti cestujícími vyvázli bez následků.

Na páteční nehodu však vzápětí navázala další. O vyproštění dodávky z kolejí zpět na silnici se měli postarat přerovští drážní hasiči se svým jeřábem. I ti však havarovali nedaleko místa střetu dodávky s vlakem. „Několik set metrů před místem zásahu projížděli křižovatkou se zapnutým výstražným zařízením, když z vedlejší silnice vjel na zelenou do křižovatky osobní automobil. Hasiči se snažili zabránit střetu, a proto vozidlo strhli na stranu,“ vysvětlil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Vyprošťovací vůz narazil do zábradlí u chodníku na mostu. Při této dopravní nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Silnici má odlehčit stavba nové I/49

Provozu na frekventované silnici by mohla pomoci stavba nové komunikace.

O ní se v první polovině letošního roku několikrát jednalo na zlínském magistrátu. Důvodem plánovaných změn je to, že její stávající kapacita je v dnešní době nedostačující.

Ze současné komunikace I/49, která vede hustě obydlennou částí Želechovic a Lípy, by se měla časem stát místní komunikace.

První oficiální návrh trasy počítá s I/49 mezi Želechovicemi a Lužkovicemi. V červnu měla být dokončena i druhá varianta trasy. „Město obě vyhodnotí a začne projednávat. Rozhodne se pro jednu variantu, která bude znovu dopracována a závazně projednávána s institucemi a s veřejností. Vše skončí schválením územního plánu,“ doplnil náměstek zlínské primátorky zodpovědný za dopravu Miroslav Šenkýř.

Termín zahájení stavebních prací je však stále nejistý.