V křižovatce nedaleko železničního podjezdu se zde střetla dvě osobní vozidla. Deníku se podařilo mluvit se svědkem události.

„Řidič fabie vjel do křižovatky na červenou, přitom doslova nabral z boku přijíždějící vozidlo, které nárazem převrátil,“ popsal nehodu svědek.

Deník jeho jméno zná, na jeho žádost ho nebude zveřejňovat. Podle svědka bylo v místě události několik lidí, kteří okamžitě volali záchranné složky. Přítomen byl i policista, který do jejich příjezdu zajišťoval bezpečnost v místě srážky.

„Sedmasedmdesátiletý muž, který jel ve vozidle Škoda Fabia, jel po ulici Dlouhá ve směru k třídě T. Bati. Zřejmě přehlédl červený světelný signál na semaforu a vjel do křižovatky, kde se střetl s osobním vozidlem Ford Fusion, které vyjelo z ulice Santražiny a řídil ho sedmačtyřicetiletý muž. Vlivem srážky se osobní vozidlo Ford převrátilo na bok,“ přiblížila za zlínskou policii mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle ní šestasedmdesátiletá spolujezdkyně z vozidla Škoda Fabia utrpěla zranění, s nímž ji záchranáři převezli do nemocnice.

„Utrpěla zhmoždění hrudníku a byla proto převezena na urgentní příjem Krajské nemocnice T, Bati,“ upřesnil za krajské záchranáře Petr Olšan.

Podle policie byla škoda na obou vozidlech předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun.

„Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní. Dopravu na místě dopravní nehody řídili po dobu vyšetřování dopravní nehody strážníci Městské policie Zlín,“ doplnila Monika Kozumplíková s tím, že okolnosti dopravní nehody šetří zlínští dopravní policisté.