Podle zlínské policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové činí předběžná škoda pětatřicet tisíc korun.

Muž skončil v protialkoholní záchytné stanici, poté v policejní cele, přišel o řidičské oprávnění a za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tříleté vězení,“ doplnila mluvčí.

Podle Moniky Kozumplíkové vzbudily pětapadesátiletého muže v noci na čtvrtek rány zvenku. Šel se podívat z okna, co se venku děje a uviděl, jak osobní vozidlo couvá na parkovišti a zřejmě z něj chce vyjet.

Při několika pokusech ale opakovaně naráželo do zaparkovaných vozidel. Muž proto zavolal na linku městské policie. Strážníci poté přivolali hlídku dopravních policistů.

„Policisté zjistili, že řidičem je pětapadesátiletý muž ze Zlína. Choval se k nim velmi arogantně a tvrdil, že se nic nestalo. Skutečnost však byla jiná. Při svých pokusech o couvání poškodil celkem šest zaparkovaných osobních vozidel a zeď bytového domu. Dechová zkouška u něj ukázala neuvěřitelnou hodnotu - 3,68 promile alkoholu,“ popsala Monika Kozumplíková.

Podle jejích informací, policisté zadrželi muži řidičský průkaz a převezli ho do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, odkud ho po vystřízlivění dopravili do policejní cely.

„Po nezbytných úkonech trestního řízení si muž dnes odpoledne vyslechl sdělení podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřela mluvčí policie.