První bouračka se stala v časných ranních hodinách.

„Osobní auto Suzuki řídila po ulici Tyršova v Chropyni pětatřicetiletá žena. Na přímém úseku cesty řízení nezvládla, vjela přes zvýšený obrubník mimo cestu na travnatý pás, přejela na chodník a čelně narazila do lampy veřejného osvětlení. Poté vycouvala a pokračovala v jízdě po trávě mezi bytovými domy,“ popsala nehodu mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Žena za chvíli naštěstí auto zastavila, zamkla a odešla domů. Neunikla ale policistům, kteří ji hned poté zastavili a naměřili při dechové zkoušce 1,55 promile alkoholu.

Tentýž ráno pak policisty zaměstnal ženin manžel, který narazil do předním jedoucího vozidla na ulici Hulínská v Kroměříži. Nehodu oznámila na linku 158 dvaačtyři­cetiletá žena, kterou naboural.

„Řidička si stihla opsat registrační značku jeho vozidla, policisté proto po něm začali hned pátrat. Ve spolupráci s Městskou policií Kroměříž zjistili, kde se vozidlo pohybuje a v 10.45 hodin ho na ulici Purkyňova zastavili. Vozidlo řídil šestatřicetiletý muž, manžel ženy, která ráno havarovala v Chropyni,“ poznamenala Malenovská.

Při dechové zkoušce mu naměřili 1,83 promile. „V autě s ním dokonce cestovaly i tři nezletilé děti,“ upozornila Malenovská.