Střet si bohužel vyžádal život šestadvacetiletého řidiče osobního vozidla.

"Řidič osobního automobilu značky Fiat Dobló jel ve směru od krajské nemocnice k hlavní třídě T. Bati. Z doposud přesně nezjištěných příčin nerespektoval světelné a zvukové výstražné znamení přejezdového zabezpečovacího zařízení a vjel na koleje, kde se střetl s právě projíždějící nákladní vlakovou soupravou. Strojvedoucí již nehodě nedokázal zabránit. Vlak jel ve směru od Lípy na Otrokovice. Muž za volantem fiatu utrpěl zranění neslučitelná se životem," popsala nehodu mluvčí zlínské policie Simona Kyšnerová.

Péče o pacienty s covidem. Ilustrační foto
Rekordní nárůst. V kraji přibylo za úterý 1 249 případů covid-19

„Provoz na trati Zlín - Vizovice byl zastaven. Profesionální hasiči ze Zlína předali místo nehody jednotce Hasičského záchranného sboru Správy železnic a vrátili se zpět na centrální požární stanici. Při nehodě došlo k úmrtí řidiče,“ uvedla za krajské hasiče mluvčí Roman Žemlička. Provoz na trati byl obnoven o půl druhé v noci.

„Od roku 2010 se v tomto místě jednalo již o sedmou srážku osobního vozidla a vlaku. Celkem se při nich zranilo pět lidí a včera zemřel na tomto přejezdu první člověk,“ uvedl pro Deník za Drážní inspekci mluvčí Martin Drápal.