Zásahový speciál hasičů ze Zlína vyrazil k po půl jedenácté k nehodě mezi Březůvkami a Ludkovicemi, kde se srazila dvě osobní auta značek Škoda Octavia a Seat Toledo.

„Řidič octavie narazil zezadu do před ním jedoucího auta, které zpomalilo v důsledku provozu. Při nárazu došlo k poškození kufru auta, ve kterém byly převáženy tlakové nádoby s freonem na opravy ledniček,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Hasiči podle něj zajistili vlaky proti požáru a vyprostili tlakové nádoby z poškozeného kufru. Přeložili je i s příslušenstvím do náhradního vozidla.

„Po zadokumentování nehody policií očistili vozovku od střepů a úlomků poškozených aut,“ doplnil mluvčí hasičů.

Po jedenácté pak měli plné ruce práce i kolegové z Morkovic, kteří řešili taktéž střet Škody Fabie a Škody Octavie na křižovatce u Troubek na Kroměřížsku.

„Řidič prvního vozu vjel do křižovatky v době, kdy tudy projíždělo druhé aut. Při nehodě utrpěla zranění spolujezdkyně z fabie a starší spolujezdec z oktávie,“ osvětlil Mitáček.

Hasiči dorazili ze záchranářů jako první a začali se starat o zraněné. Ženu v oblasti nohou ošetřili ještě před příjezdem zdravotníků. Pak už byli oba zranění předání do péče lékaře a odvezeni do nemocnice.

Uniklé provozní kapaliny hasiči zasypali sorbenty a po zadokumentování policií pomohli s očištěním vozovky a odtažením vraků ze silnice.

„Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla částečně omezena průjezdnost křižovatkou,“ uzavřel mluvčí.