„Při jízdě z centra Zlína na sídliště po ulici Okružní vjela žena vlevo do protisměru. Narazila do svodidel a jela několik metrů podél nich, až havarovala do značky trolejbusové zastávky,“ popsala zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Značka pak spadla na ženu, která utrpěla poranění hlavy. „S podezřením na otřes mozku byla převezena na úrazové oddělení krajské nemocnice ve Zlíně,“ potvrdil mluvčí krajské záchranné služby Petr Olšan.

Tím však celý incident neskončil. Řidička se po nárazu snažila z místa nehody ujet. Za ujíždějícím autem, které mělo proděravělé pneumatiky, ihned vyjela hlídka městské policie. „I přes opakovaný světelný a akustický signál vyzývající k zastavení vozidlo i nadále pokračovalo v jízdě. Strážníkům se jej podařilo zastavit až přibližně po půl kilometru,“ přiblížila mluvčí zlínských strážníků Šárka Škubalová.

Pětačtyřicetiletá žena měla 1,6 promile alkoholu v dechu. „Je pravděpodobné, že řidička přijde o svůj řidičský průkaz. Ostatní sankce budou záviset na dalším vyšetřování. Mimo jiné na tom, kolik promile alkoholu měla v době jízdy v krvi a také na vážnosti zranění ženy ze zastávky,“ doplnila mluvčí zlínské policie Bartíková.

Hana Trčková