Policisté v kraji vyšetřovali od začátku roku už okolo osmi set dopravních nehod

„Srovnání počtu nehod s předcházejícími obdobími je složité, protože se změnila pravidla v jejich hlášení. Nejvíce se jich zatím stalo na Zlínsku,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Zatímco vloni zemřeli ve zlínském okrese za první půlrok čtyři lidé, letos tady už následkům havárií podlehlo celkem sedm lidí. Na Uherskohradišťsku nepřežilo pět lidí, na Vsetínsku tři a na Kroměřížsku podlehl zraněním při dopravní nehodě letos jeden člověk.

Těžce zraněno bylo od začátku roku v kraji devadesát sedm lidí, lehce čtyři sta osmdesát pět a celková škoda se blíží pětapadesáti milionům korun.

„Mezi nejhorší tragédie rozhodně patří nehoda, která se stala na jaře u Topolné, a zemřeli při ní dva mladí muži. Při vyšetřování jsme přišli na to, že ani jeden z nich neřídil. Za volantem seděl jejich kamarád, který po nehodě odešel,“ uvedla Bartíková jeden z příkladů.

Jestli byl viník nehody pod vlivem alkoholu nebo ne podle ní policie nezjistila, protože se ho podařilo dopátrat až o několik hodin později.

Vyhrajte lístky na festival Ludkovická plečka

Vyhrajte 4 x 2 vstupenky na vyhlášený festival Ludkovická Plečka v Ludkovicích na Luhačovicku, který se koná 24. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!

„Muž byl obviněn, nicméně než případ předáme soudu, čekáme na výsledky některých analýz, které si kriminalisté nechali vypracovat,“ poznamenala.

Další tragédií byla nehoda na parkovišti na Jižních Svazích.

Nákladní auto couvalo, přičemž si jeho řidič nezajistil nikoho, kdo by mu ukázal, jestli couvat může.

„Tak se stalo, že náklaďák nacouval do zad dvěma chodcům. Babičce a jejímu tříletému vnukovi, který závažná poranění bohužel nepřežil. Žena utrpěla vážná zranění,“ popsala policejní mluvčí s tím, že žena i její vnuk šli po cestě, protože v daném úseku nebyl chodník a šli po správné straně silnice.

„Nejčastější příčinou těch nejtragičtějších nehod je příliš velká rychlost a nebezpečné předjíždění. To jsou také přestupky, které z tohoto důvodu budeme sledovat i nadále a přísně sankcionovat,“ doplnila.

Potěšitelné je podle ní alespoň to, že se za prvních šest měsíců roku stalo o čtrnáct méně nehod pod vlivem alkoholu než vloni za stejné období. Opilí řidiči jich tak letos způsobili sto dvacet sedm.