„Dva muži ve věku pětačtyřicet a osmačtyřicet let pracovali na střeše rekonstruovaného domu a házeli dolů do kontejneru tašky a další materiál. I když měli připravený krytý shoz, nepoužili ho, a jeden kvádrů hodili z pětimetrové výšky dolů. Překlad dlouhý sto dvacet centimetrů a těžký sedmdesát kilogramů zasáhl třetího dělníka, který se právě ohýbal do kontejneru,“ informovala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Třicetiletý muž, který je cizím státním příslušníkem, utrpěl vážná zranění. „S otokem mozku a zlomeninou spodiny lebeční jsme jej převezli na ARO do zlínské nemocnice,“ upřesnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Jeden z dělníků, kteří kvádr házeli, po nehodě okamžitě utekl, ale za půl hodiny jej policisté objevili doma. „Nejenže ani jeden z pracovníků neměl na hlavě přilbu, ale navíc všichni byli pod vlivem alkoholu. Dvojice, která nese za neštěstí vinu, nadýchali 1,15 a 2,13 promile, další ze svědků tragédie 0,32. Jestli byl opilý i poraněný muž se zjistí až z rozboru krve,“ podotkla mluvčí.

Kriminalisté, kteří se případem zabývají, už prověřili dokumentaci, ve které chyběly základní údaje a pokyny. „Stavbyvedoucí své dělníky prý instruoval ústně, což ovšem z dokumentace není patrno. O nehodě jsme proto informovali i Oblastní inspektorát bezpečnosti práce v Brně,“ vysvětlila Bartíková.

Oba dělníci jsou podezřelí z těžkého ublížení na zdraví, za což obecně hrozí až dva roky vězení. „Další průběh trestního řízení bude záviset na vývoji zdravotního stavu poškozeného dělníka,“ doplnila ještě policejní mluvčí.