Na vlastní kůži se o tom přesvědčil dvaasedmdesátiletý muž, který po pádů z kola zůstal ležet uprostřed cesty mezi Ostratou a Velíkovou na Zlínsku. Málem jej totiž přejelo projíždějící auto.

Bylo pondělí 30. července, krátce po čtvrté ráno a venku ještě tma, když řidič rozvážející pečivo projížděl silnicí u Ostraty. Na poslední chvíli si všiml, že uprostřed cesty leží muž. Hlavu měl přímo v jízdním pruhu. Nechybělo tak mnoho a mohlo dojít k tragédii. Muž mohl na cestě ležet i několik hodin.

„Žádný katastrofický scénář naštěstí nenastal, protože si pozorný řidič i přes tmu, která ještě panovala, muže všiml. Zastavil a zavolal na pomoc lékaře," poznamenal mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. Starý pán nakonec skončil s vážně poraněnou nohou ve zlínské krajské nemocnici. Na jeho pádu se zřejmě velkou měrou podílel i alkohol. „Cyklista totiž policistům nadýchal 1,3 promile," upozornil mluvčí.

A špatně mohl skončit také šestačtyřicetiletý muž, který projížděl Slušovicemi. Nebyl totiž na silnici takřka vůbec vidět. Jeho kolo nemělo žádné světlo, a to byla zrovna půlnoc. K jeho štěstí v neštěstí ale byla zrovna na obhlídce policejní hlídka, která jej zastavila. „Muž byl navíc notně opilý, což bylo policistům jasné i bez odborného měření. Vratká chůze, špatná artikulace a alkoholové výpary se staly jasným argumentem pro to, aby mu provedli dechovou zkoušku," vysvětlil dále Jaroš. Cyklista měl takřka 1,8 promile.

„Nakonec se hlídce přiznal, že ještě před tím, než se chopil řídítek, vypil čtyři piva a několik panáků tvrdého alkoholu," vyjmenoval mluvčí zlínské policie.

Možná, že bude pro něj 
i starého pána pro příště dostatečným varováním i nemalá pokuta, kterou dostanou. Mohou dostat sankci až 
50 tisíc korun.