Řidič, který měl za sebou již více než půl milionu najetých kilometrů bez nehody, sjel ze silnice a čelně narazil do stromu. Okolnosti nehody se dále prošetřují. Autobus společnosti ČSAD Uherské Hradiště se vracel na pravidelné lince z Brna do Uherského Hradiště.

Zraněno bylo všech osm cestujících a také samotný řidič. Nejhůře dopadla mladá žena, která musela být letecky přepravena do zlínské nemocnice. Potvrdil to mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

„Dvacetiletá žena byla přepravena vrtulníkem na traumatologické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Sanitky zbylých osm osob rozvezli do okolních nemocnic v Kroměříži, Uherském Hradišti a Zlíně,“ jmenoval Olšan.

Narazil do stromu

Policejní mluvčí Simona Kyšnerová upřesnila, že nehoda se stala ve čtvrtek krátce po poledni.

„Řidič linkového autobusu najel z doposud nezjištěných důvodů na krajnici, ta se pod tíhou vozu utrhla. Autobus sjel do příkopy a čelně narazil do stromu,“ dodala Kyšnerová.

Mikrospánek nebo defekt?

Starosta obce Střílky Viktor Ganjuškin vypověděl, že silnice je ovšem v těchto místech přehledná a v dobrém stavu.

„Povrch je po rekonstrukci. Nepamatuji si, kdy se na tomto úseku stala nehoda,“ vzpomínal starosta.

„Je tam kaštanová alej a kousek od místa nehody je zemědělské družstvo. Lidé se z areálu seběhli a viděli, jak se cestující snaží dostat ven. Dokonce i řidič jim z autobusu pomáhal vylézt,“ nechal se slyšet starosta.

„Řidič, který jel za autobusem říkal, že do příkopy zatočil zničeho nic. Buď mikrospánek, defekt nebo technická závada,“ tlumočil slova svědka nehody Ganjuškin.

Bližší informace o nehodě nemá v tuto chvíli ani ředitel společnosti ČSAD Uherské Hradiště Radislav Kusák.

„S řidičem jsem dosud nemluvil, nevím nic konkrétního,“ uvedl Kusák v odpoledních hodinách. „

Je to tragédie. Řidič u nás pracoval dva roky, dohromady byl v oboru sedm let. Nikdy s ním nebyly žádné problémy, nebyly na něj stížnosti,“ řekl pro Deník Kusák.

Doprava v místech nehody bude do večerních hodin odkloněna.