Následkům svých zranění podlehla tentýž den před půlnocí v brněnské fakultní nemocnici. Policie se nyní zabývá dvěma vyšetřovacími verzemi, a to nedbalostí nebo úmyslným zapálením.

„Prozatím se nám podařilo potvrdit její identitu. Další vyšetřování se mohou táhnout i několik týdnů. K vypracování byla zadána celá řada expertiz,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Jednačtyřicetiletá bezdomovkyně žijící ve Zlíně seděla minulou středu pod jedním ze stromů na lavičce a kouřila. Podle svědků se zničehonic vzňala. Lidé, kteří seděli poblíž, se jí snažili uhasit vodou a ručníkem.

Policisté pak u laviček našli zbytky hořlavé látky, zřejmě ředidla. Podle mluvčí brněnské fakultní nemocnice Anny Mrázové se její zranění ukázala za neslučitelná se životem už při transportu do nemocnice.

Jasno zatím není ani v tom, kdy a jak bude zemřelá žena pohřbena. Jelikož se jednalo o sociálně slabší obyvatelku Zlína, dá se očekávat, že bude muset být pochována na náklady města.

„Jestliže žena zemřela v brněnské fakultní nemocnici, případný takzvaný sociální pohřeb by připadnul na tamní magistrát,“ vysvětlila mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková. To potvrdil i mluvčí magistrátu města Brna Pavel Žára.

„Skutečně takovýto pohřeb by spadnul na naši městskou část Brno-Bohunice, kde se fakultní nemocnice nachází,“ upřesnil.

Na úřad této městské části by podle jejího starosty Roberta Kotziana žádost o sociální pohřeb přišla přímo z nemocnice. „Ta nás ale zatím nekontaktovala,“ informovala vedoucí tamního sociálního odboru Olga Kryštofová.

Nemocnice o osudu těla zesnulé ženy podle mluvčí Mrázové nic říci nesmí. „Byť je to v tomto případě absurdní situace, bez souhlasu pacienta nemůžeme poskytnout žádné informace,“ sdělila.

Připomeňte si:

Před zlínskou radnicí vzplála žena

Přímo před budovou zlínské radnice se ve středu 14. července odpoledne vzňala jednačtyřicetiletá žena ze Zlína. Utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně. Je v kritickém stavu.

Více informací, video a fotogalerie zde

Vyhrajte lístky na festival Ludkovická plečka

Vyhrajte 4 x 2 vstupenky na vyhlášený festival Ludkovická Plečka v Ludkovicích na Luhačovicku, který se koná 24. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!