Podle římskokatolické farnosti Panny Marie Pomocnice křesťanů neměl salesián ve věži vůbec být. „Jediné, co měl udělat, bylo odemknout dveře na věž a umožnit vstup na ni pověřené osobě. On sám neměl oprávnění tam chodit. Byla to jeho osobní nezodpovědnost,“ řekl farář Petr Kopřiva.

Zachránit čtyřicetiletého muže v úzkých prostorách pomáhali záchranářům i hasiči. Řeholník měl poraněné nohy a páteř. „Při pádu věží narazil do betonového mezipatří, o které se zastavil,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Záchranáři muži poskytli nezbytné ošetření a aplikovali léky od bolesti, dávku kortikoidů a infuzi. „Utrpěl úraz hlavy, stěžoval si na bolest zad a páteře v oblasti beder a bolesti dolních končetin,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Poté byl muž přeložen do pevných transportních nosítek. „Hasiči odstranili dřevěné víko v podlaze mezipatra věže, které slouží pro zdvihání materiálu. Otvorem byl muž na nosítkách přenesen na střechu kostela, kam byl vytažen koš záchranného automobilového žebříku,“ přiblížil Mitáček.

Poté jej hasiči svezli na zem a sanitka ho odvezla na úrazovou ambulanci zlínské nemocnice. „Vyšetření v nemocnici vyloučilo poškození míchy a páteře a zraněný muž může hovořit o štěstí, ba doslova o tom, že nad ním nebe drželo ochranou ruku, že nedopadl hůř,“ dodal Olšan.

Přestože nemá řeholník žádné vážné zranění, zatím je hospitalizovaný. „Zůstal tady na pozorování,“ vysvětlil ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati Zdeněk Mikel.