Nejprve se u Bratřejova na Vizovicku srazili dvě auta, protože nevěděli, kdo z nich má přednost, pak u Nevošvé na Slavičínsku zase řidič nezvládl zatáčku a s autem se převrátil do příkopu.

Krátce po poledni pomáhali hasiči odstraňovat následky nehody nedaleko Bratřejova. „Na úzké silnici se řidiči dodávky a jeepu neshodli kdo z nich má přednost a čelně do sebe narazili. Jeden ze šoférů měl lehce zraněné koleno. V dodávce se navíc převrhl a poškodil náklad převáženého piva,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Dodal, že záchranáři pak zajistili vozy proti případnému požáru a kapaliny, které unikly z obou vozů, zlikvidovali sorbenty.

Za tři hodiny už zase hasiči vyráželi na Slavičínsko. Nedaleko Nevšové museli vyprostit z havarovaného auta zaklíněného řidiče. „Muž nezvládl průjezd zatáčkou a havaroval mimo vozovku. Auto se pak převrátilo na střechu a šofér zůstal uvnitř uvězněný,“ sdělil dále mluvčí.

Záchranáři byli na místě za sedm minut a okamžitě začali s vyprošťováním. Dveře odstřihli a řidiče vytáhli ven. „K našemu překvapení ale muž neutrpěl žádné zranění, a tak jej lékař pouze preventivně prohlédl,“ konstatoval Mitáček.

Dodala, že hasiči auto postupně převrátili zpět na kola a opět vrak zajistili proti případnému požáru a úniku provozních kapalin.