„Po vzájemném střetu všech tří vozidel se škodovka převrátila na bok a zranila se v ní třiačtyřicetiletá spolujezdkyně,“ popsal mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček. Ještě před příjezdem hasičů pomáhali na místě kolemjdoucí a další řidiči. „Ti převrátili auto zpět na kola a zraněnou ženu vyprostili,“ doplnil mluvčí.

Ze záchranářů podle něj dorazili na místo jako první hasiči z nedaleké stanice. Následoval rychlý příjezd zdravotnické záchranné služby i policie. „Zraněná žena byla předána do péče lékaře, který ji po ošetření nechal preventivně přepravit do nemocnice k další nezbytné péči a vyšetření,“ sdělil Mitáček.

Dvaadvacetiletá řidička Volkswagenu ani dvacetiletá řidička Škodovky podle něj neutrpěly při nehodě žádné zranění. „Také v trolejbusu cestovalo několik osob, nikdo nebyl zraněn a všichni v pořádku vystoupili,“ dodal mluvčí. Hasiči zajistili vraky vozů proti případnému požáru a zlikvidovali únik provozních kapalin.

„Trolejbus přejížděl od průmyslové zóny na kombinovaný motorový pohon a se spuštěným trolejovým sběračem,“ poznamenal Mitáček. Řidič trolejbusu stačil po nehodě vycouvat z prostoru železničního přejezdu a zabránit tak případnému střetu s vlakem.

Čtvrteční nehoda okolo páté hodiny odpoledne značně zkomplikovala průjezd důležitou křižovatkou na Vizovice.

„O události byli včas informováni zástupci dráhy a provoz na blízké železniční trati byl také částečně omezen. Vlaky tudy projížděly se zvýšenou opatrností a sníženou rychlostí,“ řekl mluvčí hasičů. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla omezena doprava a řízena jen po části komunikace.

Vyhrajte lístky naLebeda festival v Rudimově

Vyhrajte 3 x 2 volné vstupenky na Lebeda festival v Rudimově na Slavičínsku, který se koná 30. a 31. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!