Největší škodu má prodavačka, která si do karavanu vzala mimo mobil a notebook i 150 tisíc za prodej piva. Karavan ale nezamkla. Myslela si, že když v něm spí několik lidí, není to nutné. To se však ukázalo jako velká chyba. Zloděj troufalostí překypoval. „Nenapadlo nás, že se někdo odváží dovnitř,“ divila se okradená žena.

Nyní tak musí přemýšlet, kde vzít na to, aby mohla uhradit škodu. Za věci totiž nese zodpovědnost. „Další lidé přišli o věci za 15 tisíc. Ve stanu si nechali mobil, fotoaparát i kameru,“ uvedla dále mluvčí krajské policie Jana Bartíková.

Dodala, že pachatelé těchto krádeží policisté zatím nenašli, zato na obvodním oddělení ve Vizovicích skončil čtyřiadvaceti letý muž.

„Ten si z jednoho stanu odnesl spacák a boty. Za přestupek mu hrozí pokuta,“ řekla mluvčí.

Festival si zase přijel užít i muž, který měl dávno sedět ve vězení. Policii se ani v tak velkém množství lidí neschoval. „Pod vlivem alkoholu zase jel jeden řidič. Osmačtyřicetiletý muž nadýchal 0,4 promile a kromě toho policisté zjistili, že má zakázáno řízení až do prosince,“ upozornila dále Bartíková.

Čtyři zásahy za sebou mají na festivalu i zdravotníci. Mimo úraz nosu, vykloubeného ramene či kolapsu, ošetřovali ve čtvrtek muže, kterého popálil proud. Dvaačtyřicetiletý fanoušek si nesl vlajku na kovové tyči. S ní se omylem dotkl drátů elektrického vedení.

„Výboj zasáhl jeho ruku, nohu a rameno. Utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. Dodal, že sanitka však měla problém dostat se k pacientovi přes fanoušky, kteří bránili projetí vozu. Zdravotníci proto apelují na návštěvníky festivalu, aby byli ohleduplní.

Olšan připomneul, že záchranka má přímo na festivalu stan, kde zdravotníci ošetřují drobné úrazy, které nevyžadují příjezd sanitek.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.