První středeční nehoda se stala o půl sedmé ráno v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku, kde teprve patnáctileté dívce přejel autobus nohu.

„Pětapadesátiletý řidič autobusu zastavoval na zastávce, na které stála dívka s mobilem v ruce. Řidič nabyl dojmu, že dívka nebude nastupovat, tak ani neotevřel dveře a začal se rozjíždět. Pak už cítil jen drobný náraz,“ popsala zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Dívka ovšem po tomto nárazu utrpěla těžké zranění. „Byla převezena s poraněním pánve a kyčle na ARO do zlínské Baťovy nemocnice, odtud pak transportována vrtulníkem do Dětské nemocnice v Brně,“ potvrdil mluvčí zlínské záchranné služby Petr Olšan.

Neštěstí vyšetřují policisté z oddělení dopravních nehod. „Z dostupných informací vyplývá, že vina byla spíše na straně nepozorné dívky,“ doplnila Bartíková. Policisté museli dopravu na místě řídit kyvadlově.

O hodinu později vyjížděli hasiči k těžké dopravní nehodě v Uherském Brodě na Uherskohradišťsku nedaleko Motorestu Pepčín, kde se čelně srazilo osobní auto s dodávkou. Jedna osoba zemřela při nehodě na místě, další museli hasiči s těžkým zraněním vyprošťovat z automobilu.

„Pětačtyřicetilý muž v osobním automobilu utrpěl zranění neslučitelná se životem, lékař na místě konstatoval smrt,“ sdělil Olšan.

Řidič v dodávce měl otřes mozku a drobná povrchová zranění hlavy. Doprava na hlavním tahu byla nejdříve omezena a následně i zcela zastavena. Najíždějící vozy byly odkláněny policií na objízdné trasy. Dopravní omezení trvalo až do desáté hodiny.

V tu samou chvíli, tedy o půl osmé ráno, byli hasiči i policisté přivoláni také k dopravní nehodě v Jablůnce na Vsetínsku, kde se ve směru na Bystřičku srazila dvě osobní auta. „Pětadvacetiletá řidička Felicie nedodržela bezpečnou vzdálenost a narazila do Peugeotu 207. Nikomu se nic nestalo, policie řeší nehodu jako přestupek,“ sdělila mluvčí Bartíková.

Hasiči se na místě věnovali zajištění vraků proti případnému požáru a pomohli s úklidem uniklých provozních kapalin. Na hlavním tahu se však kvůli kolizi tvořily dlouhé kolony.

K další dopravní nehodě u Chropyně na Kroměřížsku vyjela včera před osmou ráno také jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže. „Po příjezdu na místo a prověrkou dalších informací byla událost ale klasifikována jako planý poplach,“ uvedl mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.

Hana Trčková