K nehodě došlo na frekventované silnici mezi Horním Lapačem a Fryštákem na rozhraní Zlínska Kroměřížska. Náraz auto zcela zdemoloval a muž na místě zemřel.

„Podle svědků vjel na přehledném úseku silnice náhle řidič osobního auta do protisměru, kde čelně narazil do nákladního vozu,“ sdělila mluvčí kroměřížské policie Blanka Králová.

Dodala, že proč vyjel řidič do protisměru, policisté nadále zjišťují.

Náraz byl tak silný, že se auto rozpáralo od motoru až po kufr. Řidič osobního auta byl okamžitě mrtvý. „Lékař tak jen na místě konstatoval smrt. Muž z nákladního auta vyvázl bez zranění,“ sdělil mluvčí zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Po nárazu začala navíc škodovka hořet. Plameny rychle uhasil další projíždějící řidič. Na místě rovněž zasahovali hasiči.

„Tahač měl kompletně utrženou přední nápravu. Došlo také k proražení palivové nádrže a několik set litrů nafty vyteklo na silnici,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Část jednotky hasičů se okamžitě začala věnovat likvidaci uniklé nafty, kde podle mluvčího hrozilo zasažení okolní půdy u silnice.

„Pomocí sorbentů ze dvou výjezdových speciálů se podařilo zlikvidovat jen část paliva. Velitel zásahu si na místo nechal vyslat další vůz s větším množstvím sorbentů,“ dodal Mitáček.

Jakmile policie nehodu zadokumentovala, pustili se hasiči do vyprošťování těla řidiče. „K uvolnění sevření ve vraku jsme museli použít speciální vyprošťovací zařízení, hydraulické nůžky, rozpínací válce a řetězy. Zdevastované tělo bylo vytaženo asi po dvaceti minutách prací,“ konstatoval mluvčí.

Hlavní tah mezi Fryštákem a Holešovem byl až do večerních hodin zcela neprůjezdný a policisté odkláněli dopravu na objízdné trasy.