„Při havárii z vozu vypadl devatenáctiletý spolujezdec ze zadních sedadel, který utrpěl těžké zranění. S řidičem však byla obtížná komunikace. On sám a ještě jeden spolucestující vyvázli bez zranění,“ konstatoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Na odlehlém místě trvalo záchranářům delší dobu, než vůbec našli místo havárie. Po dojezdu pomáhali hasiči zraněného muže naložit na nosítka a přenést do sanitky. Ta jej po poskytnutí nezbytné první pomoci odvezla do nemocnice.

Když policie nehodu vyšetřovala, zjistila překvapivé informace. „Mladík nejenže nevlastní žádné řidičské oprávnění, ale navíc se zjistilo, že vůz je evidovaný jako odcizený. Policie po osobním autě vyhlásila pátrání před dvěma dny, kdy nám majitel ze Zlína nahlásil, že mu vůz někdo ukradl,“ podotkla mluvčí zlínské krajské policie Jana Bartíková. Dodala, že dechová zkouška na alkohol mladého šoféra byla negativní.

Hasiči pak zajistili vrak vozu proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. „Během šetření havárie rovněž hasiči osvětlovali místo výkonnými agregáty,“ doplnil ještě mluvčí hasičů. Jakmile policie nehodu zadokumentovala, převrátili záchranáři auto zpět na kola a připravili ho k odtažení.

Podle Bartíkové kriminalisté případ ještě neuzavřeli. Dál zjišťují další informace jak o nehodě, tak i krádeži.