Nákladní auto z vedlejšího pruhu, které také odbočovalo doleva, narazilo do boku trolejbusu. Nikdo naštěstí nebyl vážně zraněn, jen jedna z cestujících byla převezena do Krajské nemocnice T. Bati s úrazem nohy.

„Rozjížděl jsem se na zelenou, náklaďák byl vedle mne. Z vrchu z Březnické jela sanitka. Asi se na ni ten řidič díval, já už jsem odbočoval, když došlo k nárazu,“ popisoval událost řidič trolejbusu, který je přesvědčen, že nehodu nezavinil.

Na místě se tvořily dlouhé kolony. Policie řídila dopravu, přijíždějící vozy ze směru ulice Březnická byly odkláněny.

„Trolejbus řízený šestapadesátiletým mužem i nákladní vozidlo třiačtyřicetiletého řidiče jely v jízdních pruzích vedle sebe z centra Zlína po tř. T. Bati a oba řidiči odbočovali doleva na ulici Březnickou. Při odbočování došlo ke srážce. Přivolaní policisté provedli u obou řidičů dechovou zkoušku s negativním výsledkem,“ popsala událost za zlínskou policii mluvčí Monika Kozumplíková.

Policejní mluvčí dále uvedla, že se při nehodě lehce zranily dvě cestující v trolejbuse.

„Z trolejbusu museli zdravotní záchranáři nakonec převézt jednu pasažérku na úrazové oddělení Baťovy krajské nemocnice. Měla od střepů pořezanou dolní končetinu,“ potvrdil za krajské zdravotní záchranáře mluvčí Petr Olšan.

Podle policie činí předběžně celková škoda 70 tisíc korun.

„Trolejbus Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice (DSZO) byl poškozen z boční strany, také byla vysklena tři okna vozu. Na linku byla proto zajištěna náhradní doprava – autobus. V době vyšetřování nehody byly spoje, které mířily na točnu, směrovány na ulici Antonínovu,“ vysvětlil mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

Veškeré okolnosti dopravní nehody a míru zavinění jednotlivých účastníků nyní zjišťují dopravní policisté.