„Mladší ze dvojice způsobil v průběhu konfliktu skleněným střepem z rozbité láhve staršímu muži hluboké řezné rány na břiše. Zranění si vyžádalo neprodlený převoz poškozeného do zdravotnického zařízení,“ konstatoval hradišťský policejní mluvčí Jaroslav Krejčíř.

Jeho slova potvrdil mluvčí nemocnice v Uherském Hradišti Jan Hrdý. „Po přijetí do nemocnice v neděli před půlnocí musel být zraněný operován. V současné době je hospitalizován a mimo ohrožení života,“ informoval Hrdý.

Přestože útočník z místa činu po incidentu utekl, byl policisty vypátrán a zadržen nedaleko místa činu. „Předmětem sporů obou mužů byla přítomná 45 letá žena. Ve věci byly zahájeny úkony pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví,“ doplnil Krejčíř. Klíčovou roli v tomto případě hrál podle Krejčíře alkohol v krvi aktérů. Hněv a alkohol je podle psychiatrů tou nejhorší kombinácí pro řešení problémů.

„Alkohol je droga jako jiné drogy a psychiku člověka ovlivňuje negativně. Mnoho trestů by nemuselo být uděleno, pokud by právě alkohol nekoloval v krvi viníků,“ prozradila psychiatrička Vlasta Hošková.

Ublížení na zdraví mezi partnery přitom není na Slovácku příliš častým jevem. Poslední takový případ se odehrál v Uherském Hradišti na sklonku března a začátkem dubna. Tehdy žena svého partnera napřed bodla nožem a o několik dnů později ho poranila ve tváři a na krku klíčkem od zámku na bicykl.