Vloni se stalo v kraji 190 nehod, při nichž byli sraženi chodci. Podle zákona nemají vstupovat na přechod nebo na vozovku bezprostředně před blížícím se vozidlem

„Střet osobního vozidla a chodkyně stále vyšetřujeme," sdělil mluvčí zlínských policistů Petr Jaroš.

Nehody si všimla i Radka Nováková, která jela zrovna do Zlína do práce. „Vypadalo to hrozně. Viděla jsem, jak jsou u sražené chodkyně policisté a cestou do Zlína už jsem zahlédla i rychlou záchrannou službu. Říkala jsem si, kéž to není nic vážného," dodala.

Podle mluvčího krajské záchranky Petra Olšana se dívce nic vážného nestalo. „Žena byla se zraněním ramene a lehčím poraněním hlavy odvezena na úrazové oddělení Baťovy krajské nemocnice ve Zlíně," uvedl Petr Olšan.

Po nehodě řídili dopravu na místě nějakou dobu policisté.

V celém Zlínském kraji došlo vloni ke 190 dopravním nehodám, při kterých byli sraženi chodci. „Samotného mě překvapilo, o jak vysoké číslo se jedná," uvedl krajský policejní mluvčí Aleš Mergental a připomněl jednu z tragických nehod v kraji, kdy byl sražen chodec.

Nehoda se stala koncem roku ve Valašském Meziříčí v Sokolské ulici. Tam podle slov vsetínské policejní mluvčí Lenky Javorkové sedmdesátiletý řidič z Krhové jel vozidlem VW Golf ze směru od ulice Vsetínská a na přechodu pro chodce přehlédl a srazil čtyřiapadesátiletou přecházející ženu, která byla oblečená v černé bundě a tmavých kalhotách.

„Chodkyně spadla po střetu na vozovku a utrpěla vážné zranění, se kterým byla převezena nejprve do valašskomeziříčské nemocnice a následně sanitkou do nemocnice v Olomouci," popsala vsetínská policejní mluvčí dramatickou událost. Žena později svým zraněním v nemocnici podlehla.

„Chodci si stále neuvědomují, že nemají absolutní přednost před vozidly. Zákon říká, že chodec nesmí vstupovat na přechod pro chodce nebo na vozovku bezprostředně před blížícím se vozidlem," připomněl vedoucí vsetínského dopravního inspektorátu Lubomír Adamík.

Zdůraznil, že i když chodcům mají řidiči umožnit bezpečné přejití vozovky, střet s vozidlem pro ně dopadne vždy v jejich neprospěch, co se týká následků na zdraví.