Devětatřicetiletý řidič osobního vozu BMW kabriolet ze Zlínska jel ve směru od Křenovic na Kroměříž a asi pět set metrů za obcí přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozem Škoda Octavia Combi.

Auto řídil třicetiletý muž ze Znojemska. „Řidič BMW zůstal po nehodě zaklíněný ve vozidle. Na místo přiletěl vrtulník záchranné služby a s vyproštěním těla pomáhali hasiči. I přes veškerou snahu se už ale jeho život nepodařilo zachránit a vážným zraněním na místě podlehl, “ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Řidiče škody, který utrpěl lehčí zranění, převezla záchranka na lékařské vyšetření do Kojetína. Dechová zkouška u něj vyloučila přítomnost alkoholu. „Předběžná škoda na obou autech je 200 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Protože se po srážce obě auta ocitla mimo silnici a bylo nutné provést vyproštění řidiče z BMW , zastavili policisté v tomto úseku silnice na tři hodiny provoz.

„Příčinu havárie stále šetříme. Důvodů, proč řidič kabrioletu přejel do protisměru, mohlo být více. Zjišťujeme, zda nemohl mít nějaké zdravotní potíže, technickou závadu na voze a nebo zda neřídil pod vlivem alkoholu. Světlo do případu zřejmě vnese až soudní pitva,“ uzavřela Sedláčková.