Po nárazu se nákladní vozidlo převážející stavební suť převrátilo a náklad se vysypal.

Na místo vyjely dvě posádky ZZS Zlínského kraje.

„Naše lékařka po příjezdu na místo musela bohužel konstatovat, že řidič osobního auta utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Řidič nákladního vozidla utrpěl lehká zranění. Posádka ho zajistila v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté pacienta převezla k dalšímu vyšetření a ošetření do úrazové ambulance Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně,“ informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

„K nehodě nákladního vozidla, které skončilo na boku, a osobáku byli vysláni i profesionální hasiči ze Zlína a Otrokovic. V době jejich příjezdu byl řidič náklaďáku v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Druhý řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Poté prováděli činnosti pro policisty, kteří vyšetřují okolnosti nehody.  

„Z dosavadního výsledků šetření je jednou z pravděpodobných verzí, že šestašedesátiletý řidič osobního automobilu prozatím z neznámých příčin vjel do protisměru, kde se jeho vůz čelně střetl s protijedoucím nákladním automobilem,“ informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.        

Co nehodě předcházelo a jaká je její přesná příčina, to je v současné době nadále předmětem šetření zlínských dopravních policistů a kriminalistů.