Po nárazu se nákladní vozidlo převážející stavební suť převrátilo a náklad se vysypal.

Na místo vyjely dvě posádky ZZS Zlínského kraje.

„Naše lékařka po příjezdu na místo musela bohužel konstatovat, že řidič osobního auta utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Řidič nákladního vozidla utrpěl lehká zranění. Posádka ho zajistila v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté pacienta převezla k dalšímu vyšetření a ošetření do úrazové ambulance Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně,“ informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

Nehoda čtyř aut na třídě Tomáše Bati ve Zlíně komplikovala v pondělí dopravu. Jeden řidič se při nehodě zranil.
Nehoda čtyř aut na třídě Tomáše Bati ve Zlíně. Jeden řidič se při nehodě zranil

„K nehodě nákladního vozidla, které skončilo na boku, a osobáku byli vysláni i profesionální hasiči ze Zlína a Otrokovic. V době jejich příjezdu byl řidič náklaďáku v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Druhý řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Poté prováděli činnosti pro policisty, kteří vyšetřují okolnosti nehody.  

„Z dosavadního výsledků šetření je jednou z pravděpodobných verzí, že šestašedesátiletý řidič osobního automobilu prozatím z neznámých příčin vjel do protisměru, kde se jeho vůz čelně střetl s protijedoucím nákladním automobilem,“ informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.        

Co nehodě předcházelo a jaká je její přesná příčina, to je v současné době nadále předmětem šetření zlínských dopravních policistů a kriminalistů.