„Strojvedoucí vlaku i přes okamžitou reakci bohužel nedokázal srážce zabránit. Muž utrpěl při srážce zranění neslučitelná se životem. Koroner, který na místě konstatoval úmrtí, nařídil zdravotní pitvu,“ informovala za krajskou policii tisková mluvčí Monika Kozumplíková.

V pondělí ráno srazil osobní vlak ženu. Střet nepřežila.
Tragédie mezi Tlumačovem a Otrokovicemi. Pod koly vlaku vyhasl život ženy

Ta dále uvedla, že v souvislosti s tragickou událostí společně s kriminalisty a policisty z pohotovostního a eskortního oddělení na místě napomáhala také policistka z posttraumatického intervenčního týmu policie. Společně s policisty zasahovaly všechny ostatní složky integrovaného záchranného systému.

„Hlášení o události přišlo na linku Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje (ZZS ZK) od Policie ČR. Lékař následně na místě shledal, že muž utrpěl zranění neslučitelná se životem. Na místo byl povolán koroner,“ uvedl za ZZS ZK mluvčí Jakub Omelka.

„Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní. Událost prověřují zlínští kriminalisté,“ dodala Monika Kozumplíková.

Vážná nehoda u Lípy na Zlínsku si vyžádala dvě zraněné osoby
Vážná nehoda na Zlínsku: po srážce dva zranění, jeden vůz na střeše

V místě veřejnosti nepřístupném

Podle všeho muže vlak srazil v místě, kde neměl co dělat. Informaci potvrdil i Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce, která se nehodami na kolejích zabývá.

„Osoba se pohybovala v místě veřejnosti nepřístupném,“ uvedl.

Podle něj byl provoz na trati přerušen do téměř půl dvanácté v noci. Způsobené škody nebyly prý vyčísleny.

"V letošním roce se jedná již o čtvrtý střet vlaku s osobou ve Zlínském kraji. Bohužel, všechny osoby byly u toho usmrceny,“ doplnil letošní smutnou statistiku Martin Drápal.