Kdy svědci na tísňovou linku hasičů nahlásili údajný pád helikoptéry mezi Fryštákem a Žabárnou na Zlínsku. Ten se nakonec nepotvrdil.

„Po příjezdu jednotek bylo zjištěno, že na pozemku pole, poblíž hlavní komunikace z Fryštáku směrem na Holešov, došlo k nouzovému přistání ultralightu," vysvětlil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

I když byl stroj podle něj v důsledku nuceného přistání poškozen, jeho pilot vyvázl bez zranění.

Nehody letadel přitom pro krajské záchranáře nejsou ničím novým. Jen za posledních 30 dní museli vyjíždět k dalším třem podobným událostem. Nouzové přistání malého letadla na poli poblíž Střížovic na Kroměřížsku z počátku června si vyžádal nedostatek paliva. „Při přistávacím manévru tehdy nedošlo ke zranění pilota ani poškození stroje," informoval Netopil.Ve stejný den, tedy 4. června vyjelo mimo přistávací dráhu v Kunovicích na Uherskohradišťsku dopravní letadlo. Následně uvázlo v podmáčeném terénu vedle dráhy. K pravděpodobně nejvážnější nehodě letadla došlo 17. června také na Uherskohradišťsku. Tehdy došlo k pádu malého letadla do okrajové části Uherského Hradiště, Mařatic. Pilot se před zřícením stihl katapultovat. „Letadlo dopadlo na zahradu rodinného domu," vzpomněl Libor Netopil. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a nevznikly naštěstí větší škody na majetku.