Záchranáři dostali hlášení o nehodě krátce před polednem. Nejdříve mělo havárovat osobního auta Mazda 323F a následně narazit motocykl yamaha a osobního auta Škoda pick-up.

„Podle svědků jel řidič prvního osobního auta v klesání, když tu vyjel mimo silnici, najel na svodidla a ta ho katapultovala do lesa. Vozidlo se převrátilo v letu do hlubšího srázu, narazilo na stromy a dopadlo na střechu. Ve voze zůstal zraněný a zaklíněný řidič,“ předal informace od svědků nehody mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Tou dobou měl jet v protisměru vůz Škoda pick-up, jehož řidič havárii auta údajně viděl, zastavil u krajnice a chtěl poskytnout první pomoc. „Do jeho odstaveného vozidla narazil z protisměru motorkář, jedoucí rovněž z kopce. Starší motocyklista utrpěl zranění. Na pomoc vyjeli hasiči, zdravotníci i policisté. Před dojezdem profesionálů poskytovali pomoc další řidiči jedoucí kolem,“ dodal Mitáček.

Záchranáři poskytli pomoc řidiči v převráceném autě. Podařilo se jim otevřít dveře bez použití speciálních nástrojů a čtyřiasedmdesá­tiletého muže vytáhnout ven. Hasiči jej pak pomohli zdravotníkům přenést do sanitního vozu. Řidič mazdy skončil v nemocnici.

„Druhá posádka zdravotnické záchranné služby se zatím starala o zraněného motorkáře na silnici,“ dodal Mitáček s tím, že i motorkáře odvezli záchranáři do nemocnic.

Nehodu včetně výpovědí svědků šetřila policie.