Nehoda se stala v úterý před desátou ranní. Na místo vyjely jednotky z Luhačovic a z Uherského Brodu. Současně byl vyhlášen poplach jednotce dobrovolných hasičů z Luhačovic, která se k profesionálům přidala s dalším zásahovým vozidlem.

„Došlo ke zranění jedné osoby, která byla v době příjezdu hasičů už v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Vzhledem k úniku nafty, který se hasiči pokoušeli rychle zastavit, a nutnosti následného odčerpání zbytku paliva z nádrže tahače, byla na místo nehody vyslána posilová jednotka z centrální stanice Zlín s jedním zásahovým a technicko-chemickým automobilem," informoval mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Vzhledem k tomu, že nehoda blokovala provoz na hlavní komunikaci z Luhačovic do Uherského Brodu, odkláněli policisté dopravu po objízdných trasách.

„Po domluvě zajistil majitel havarované soupravy příjezd další techniky, která naložila vysypaný náklad a následně vyprostila tahač s návěsem. Provoz na komunikaci byl plně obnoven až v odpoledních hodinách," dodal Netopil.

Podotkl, že poslední ze zasahujících jednotek hasičů se na svou stanici vrátila až po šestnácté hodině.