Teprve osmnáctiletý mladík mířil ráno do školy. Ve své sportovně upravené felicii však přecenil své schopnosti. „Jel příliš rychle a v zatáčce vyjel do protisměru, kde zrovna jel i autobus. Jeho řidič se mu snažil vyhnout, ale střetu již nedokázal zabránit,“ popsala mluvčí krajské policie Jana Bartíková. Náraz byl tak silný, že Škoda felicie měla kompletně zničený celý předek.

Autobus skončil v příkopu tak, že se nemohly otevřít dveře. Všech třináct cestujících z nedobrovolného vězení tak cestující vyprostili až hasiči. „Ti pomocí lopat a krumpáčů odkopali zeminu kolem dveří a ty pak otevřeli,“ popsal zástupce krajských hasičů Vít Rušar.

Zničená je nejenom felicie mladíka, ale i autobus. „Škody na autobusu jsou značné. Prozatím je ještě nemáme odhadnuté,“ poznamenal ředitel osobní dopravy ČSAD Vsetín Oldřich Holubář.

Záchranáři ošetřili jednu cestující, a také zraněného osmnáctiletého řidiče. „Měl pohmožděnou páteř. Sanitka jej odvezla na úrazovou ambulanci do zlínské nemocnice,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

To, jaký trest ponese za svou lehkovážnost, bude záležet na dalším vyšetřování i na zdravotním stavu zraněných. Nelehkou práci měli i policisté, kteří u nehody zasahovali. Více než čtyři hodiny museli řídit dopravu.