Podle informací krajských hasičů se zásah uskutečnil v místě poblíž napojení Baťova kanálu na vlastní tok řeky Moravy, kde je řeka rozhraním Starého Města u Uherského Hradiště a Uherského Hradiště.

„Informace o úhynu ryb na řece Moravě byla dána starostům obou měst. Na místo se dostavili zástupci státního podniku Povodí Moravy, kteří provedli odběr vzorků vody. Hasiči provedli měření spektrometrem. Ve vodě nebyly nalezeny žádné toxiny. Byl zjištěn nízký obsah kyslíku ve vodě. Na hladině byl zjištěn povlak, který je zde delší dobu,“ přiblížil za HZS ZLK mluvčí Roman Žemlička. 

Podle jeho informací provedli pracovníci Povodí Moravy společně s hasiči provzdušnění vody s pomocí čerpadel a člunu.

„Velitel zásahu si vyžádal příjezd Chemické laboratoře z Frenštátu pod Radhoštěm. Výsledky rozborů budou známy v průběhu příštího týdne,“ sdělil mluvčí krajských hasičů.

V sobotu další výjezd hasičů

Profesionální hasiči z Uherského Hradiště vyrazili k úhynu ryb na řece Moravě i v sobotu, a to v prostoru od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým městem u Uherského Hradiště až po místní část Štěpnice.

"V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů (např. kapr, bolen, karas, jelec atd.). Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku. Na místě jsou i profesionální hasiči z centrální požární stanice Zlín," doplnil za krajské hasiče mluvčí Roman Žemlička.