Ti pak muže a jeho dva spolujezdce pronásledovali až za Otrokovice. Během zběsilé honičky byl zraněn jeden strážce zákona a padlo dokonce i šestnáct výstřelů ze zbraní policistů.

„Auto se snažili zastavit policisté v Přerově, řidič ale na jejich výzvu nereagoval a nebezpečně se řítil dál. Policisté museli použít i služební zbraň, protože zvukové a světelné výzvy řidič ignoroval. Na ujíždějící vůz proto stříleli, “ připomněla páteční událost mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Dodala, že řidič navíc začal agresivně najíždět na policejní vůz.

Celé pronásledování skončilo až za Otrokovicemi, kde vozidlo havarovalo, a celá posádka začala utíkat. Tady už zasáhli i napajedelští policisté. I ti museli, stejně jako přerovští kolegové, použít varovný výstřel.

„Trojici mužů jsme nakonec zadrželi a okamžitě eskortovali do cely. Pětadvacetiletého řidiče z Havířova, který nesměl od loňského února řídit motorové vozidlo, jsme obvinili z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a také z útoku na veřejného činitele. Vzhledem k tomu, že při zásahu utrpěl jeden policista lehká zranění, hrozí mu až pětileté vězení,“ podotkla mluvčí.

Kriminalisté ještě prověřují, jestli muži před svým útěkem nespáchali nějaký trestný čin, nebo jestli se k tomu nechystali.