V prvním případě však svou roli sehrál i alkohol. „Řidič jel v osobním autě Seat Toledo. Za volantem ale usnul a vyjel vlevo mimo cestu. To ho probralo, a tak se snažil strhnout řízení opět vpravo, to se mu ale nepodařilo, opět sjel z cesty a narazil do příkopu. Vozidlo se po nárazu přetočilo na střechu,“ popsala, jak k vážné dopravní nehodě došlo, zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Muž vyvázl bez zranění. Při dechové zkoušce však čtyřiadvacetiletý řidič nadýchal 1,8 promile.

„Policisté nezodpovědnému řidiči okamžitě zadrželi řidičský průkaz. Pokud rozbor krve potvrdí hladinu alkoholu v krvi nad jedno promile, bude muž obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Bartíková.

Únava pravděpodobně zapříčinila i další dopravní nehodu, která se stala v pondělí dvě hodiny po půlnoci nedaleko obce Slopné na Zlínsku.

„Ve dvě hodiny ráno tam havaroval šestadvacetiletý řidič ve voze Volvo. Vyjel z cesty a narazil do vzrostlého stromu,“ sdělila Bartíková.

Řidič, který měl negativní dechovou zkoušku, policii uvedl, že pravděpodobně us­nul.

„Z nepříjemné havárie vyvázl muž pouze s lehkým zraněním. Škoda se však vyšplhala až na tři sta tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí.

K další nehodě došlo kolem třetí odpoledne mezi Želechovicemi a Lípou. Srazila se tam Škoda Fabia a Audi Q5.

„Po vzájemném střetu dvou osobních aut došlo k nárazu přední části škodovky do boku druhého vozu. První vozidlo zůstalo po nárazu stát ve středové dělicí části vozovky. Audi skončilo s poškozenou zadní nápravou u krajnice před čerpací stanicí,“ uvedl mluvčí hasičů Ivo Mitáček.

Řidič škodovky podle něj neutrpěl při nehodě žádné zranění. Druhému řidiči se aktivoval boční hlavový airbag, který ho ochránil před vážnějším zraněním.

Hana Trčková