Tam jednačtyřicetiletá žena podle jeho informací skončila během třech let již dvanáctkrát. Když měla své lepší chvíle, prý mu vykládala i o svém životě.

„Když jsem ji viděl naposledy, což bylo asi před třemi měsíci, chlubila se mi, že se bude vdávat,“ zavzpomínal Šušlík. Žena podle něj trpěla schizoafektivní poruchou, Pokud nemocní neužívají medikamenty, jsou pro okolí doslova až nesnesitelní. Střídají se u nich výbuchy hněvu, prudké změny nálad od nápadné euforie po výrazné depresivní propady

Tvrdí, že se žena navíc s sebou snažila něco dělat. „Při posledním setkání byla upravená, a pak jsem slyšel, že byla hospitalizovaná na oddělení, kam musela dojít za střízliva a z vlastní iniciativy,“ poznamenal Šušlík.

Ten si osobně myslí, že se žena zapálila úmyslně.

„Toto impulsivní jednání je pro pacienty stižené schizoafektivní poruchou typické,“ vysvětlil dále zdravotní bratr. Domnává se, že v poslední době nebrala léky. Někteří pacienti je totiž špatně snáší.

Informovali jsme ve čtvrtek:

Hořící žena z náměstí Míru zemřela

Zlín, Brno -Žena, která ve středu 14. července odpoledne vzplála na zlínském náměstí Míru, zemřela. Potvrdila to mluvčí Fakultní nemocnice v Brně Anna Mrázová, kam byla pacientka transportována vrtulníkem.

„Už při transportu se ukázalo, že její zranění nebyla slučitelná se životem. Pacientka zemřela ve středu před půlnocí,“ sdělila mluvčí nemocnice.

Jednačtyřicetiletá žena seděla pod jedním ze stromů na lavičce a kouřila. Podle svědků se zničehonic vzňala. Lidé, kteří seděli poblíž, se jí snažili uhasit vodou a ručníkem. Policisté pak u laviček našli zbytky hořlavé látky, zřejmě ředidla.

Policie na případu stále pracuje. „Máme dvě vyšetřovací verze: nedbalost nebo úmyslné zapálení. Pomoci nám mohou výsledky pitvy,“ sdělila krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Podle svědků se kolem ženy krátce před vznícením nepohyboval nikdo cizí.

Přesné okolnosti celého případu mohl osvětlit i záznam z městské kamery, která je umístěná přímo na budově radnice. Shodou okolností však v tu chvíli byla natočená směrem k parčíku s fontánou, kde měla městská policie hlášený jiný incident. Kamera se pak na místo neštěstí zaměřila až po jeho ohlášení.

Jednačtyřicetiletá žena patřila ve Zlíně ke známým a častým výtržnicím. Městská policie ji nesčetněkrát šetřila pro různé přestupky, mezi nimiž byly i exhibicionistické výstupy. Podle informací od městské policie bylo u ní i poměrně časté i to, že šla do drogérie či potravin a přímo na prodejně zkonzumovala láhev s alpou nebo jiným alkoholem.

Například letos v lednu si ustlala na zemi před cukrárnou ve Školní ulici a vulgárně pokřikovala po kolemjdoucích dětech. Loni dokonce obnažila před strážníky svá ňadra a pak jim nabídla i sex.

Informovali jsme ve středu:

Před zlínskou radnicí vzplála žena

Zlín - Přímo před budovou zlínské radnice se ve středu 14. července odpoledne vzňala jednačtyřicetiletá žena ze Zlína. Utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně. Je v kritickém stavu.

Podle všeho šlo zřejmě o neštěstí, ale policie pracuje i s verzí, že se žena zapálila úmyslně.

Incident se stal krátce před druhou odpolední na náměstí Míru. Pravděpodobně jednačtyřicetiletá žena zde seděla pod jedním ze stromů na lavičce a kouřila. Podle svědků se zničehonic vzňala. „Pomohli jí lidé, kteří seděli poblíž. Snažili se ji uhasit vodou a ručníkem. Policisté pak u laviček našli zbytky hořlavé látky. Kriminalisté včetně technika zjišťují, jestli se žena zapálila záměrně, nebo šlo jen o nešikovnost při manipulaci se zapálenou cigaretou. Nikdo jiný se v její blízkosti nepohyboval,“ sdělila mluvčí krajské policie Jana Bartíková. Dodala, že policisté musí rovněž ještě ověřit totožnost ženy, protože se u ní nenašly žádné doklady.

Bohužel moment, kdy žena zahořela, nezachytila ani kamera městského dohlížecího systému. „Ta totiž nemá v zorném úhlu celé náměstí. V tu chvíli zrovna snímala okolí kašny. Operační důstojník ji na místo natočil ve chvíli, kdy nám byla událost oznámena. Nezachytila moment vznícení ženy, ale její záchranu již ano,“ vysvětlil zástupce ředitele městských strážníků Pavel Janík.

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petra Olšana byla pacientka převezena do zlínské nemocnice v kritickém stavu. „Měla popáleniny na osmdesáti procentech těla. Ženu nakonec transportoval vrtulník na popáleninové centrum do Brna,“ uvedl mluvčí.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.