V nabouraném autobuse v Haluzicích cestovalo 19 lidí do práce. 


Ve čtvrtek krátce po 5. hodině ráno svážel z Haluzic na Zlínsku soukromý dopravce lidi do práce, do nedaleké obce Loučka. Svou cestu ale předčasně ukončil nárazem do rodinného domu paní Vlastimily. 

V autobusu po nárazu zůstal zaklíněn řidič a osm lehce zraněných cestujících.

„Hasiči řidiče vyprostili a přenesli do sanitky. Na místě bylo dalších 8 zraněných osob, které ošetřili zdravotníci na místě. Do nemocnice byl k dalšímu vyšetření převezen zraněný řidič,“ popsal za krajské hasiče mluvčí Roman Žemlička.

Ilustrační foto
Řidič Octavie srazil dvě dívky na přechodu pro chodce pod Jižními Svahy ve Zlíně

„Utrpěl středně těžká poranění charakteru řezných ran a momentálně je hospitalizovaný,“ uvedla ke zraněnému řidiči mluvčí Krajské nemocnice T. Bati Dana Lipovská.

Na místě hasiči dále prohledali poškozený rodinný dům, kde nalezli jeho majitelku bez známek zranění. Později do příchodu statika poškozenou část domu zevniř podepřeli a pomocí automobilního navijáku vytáhli poškozený autobus.

„Ta silnice tady byla ráno doslova jako sklo. Ten řidič v tom autobuse nemohl nic dělat, tady se nedalo ani chodit. Navíc se tady vybourala další auta,“ popsal situaci ráno v Haluzicích místní občan Michal Daněk. 

Autobus tak ještě než zabrzdil o dům, narazil do sloupu elektrického vedení. Sloup přece jen zpomalil jízdu neovladatelného autobusu, jenomže náraz do něj jej odrazil do protisměru, přímo na dům paní Vlastimily. Štěstí bylo, že při tom jen o vlásek minul osobní vozidlo, ve kterém seděla mladá řidička. 

Aktuální foto Guru Járy, GJ s Barborou Pláškovou a GJ s žačkami při výuce
Případ guru Járy a jeho pověstného „odháčkování“ se znovu vrací na začátek

„Dům je neobyvatelný,“ rozhodl odpoledne statik. Podle něj se musí nyní staticky zajistit, teprve potom se může opravit jeho zdemolovaný roh.

„Paní jsme nabídli pomoc, nyní je u bratra, který ji odvezl k sobě. Pomoc nabídli i ze Zlínského kraje s tím, že paní mohou ubytovat v domově pro seniory,“ uvedla starostka obce Haluzice Stanislava Zvonková.

„Vypadalo to hrozně, důležité ale je, že nehoda si nevyžádala horší následky,“ komentovala starostka Haluzic.