Původní informace krajských hasičů hovořily o pěti zraněných; nakonec se naštěstí ukázalo, že šlo jen o lehká zranění manželského páru z jednoho vozidla a jedno zranění mladé dívky z druhého vozu, ve kterém cestovala celá rodina, tedy rodiče a jejich tři děti.

Zraněné z místa nehody převezly do Krajské nemocnice T. Bati dvě sanitky.

„Čtyřiapadesátiletí manželé byli s lehčím zraněním převezeni na traumatologické oddělení KNTB ve Zlíně, třináctiletá dívka z druhého vozidla utrpěla poranění dolní končetiny a otřes mozku, proto byla transportována na urgentní příjem,“ přiblížil za krajské zdravotní záchranáře (ZZS ZK) záchranář a mluvčí v jedné osobě Petr Olšan.

Zlínští kriminalisté pátrají po příbuzných či známých třiašedesátiletého Jaroslava Beránka.
Policie pátrá po příbuzných Jaroslava Beránka

Doplnil, že další dvě osoby byly vyšetřeny na místě, ale jejich převoz do nemocnice nebyl nutný.

V místě nehody se tvořily dlouhé kolony, čtyřproudá komunikace byla v době vyšetřování nehody policií částečně uzavřena a to v obou směrech.

Příčiny a průběh dopravní nehody jsou v šetření zlínské dopravní policie, která v místě řídí dopravu, zatím je jen známo, že řidič jednoho z vozidel z nezajištěných příčin vjel do protisměru, kde se srazil s druhým vozidlem,“ uvedl za zlínskou policii mluvčí Petr Jaroš.

„Jeli jsme kolem, vůbec to na první pohled nevypadalo dobře, navíc jsme stáli v koloně několik dlouhých minut,“ komentovala nehodu Simona Prášková ze Zlína.

„Tady na tom místě jsou často nehody. Většinou tu ale srazí někoho, kdo přebíhá přes cestu a nedá pozor,“ doplnil Karel Matoušek, který kolem nehody procházel.

Kromě záchranářů a policie, zasahovali na místě i hasiči ze zlínské centrální stanice.

„Na místě provedli u vozidel protipožární opatření a zároveň u nich odpojili baterie. Při srážce došlo i k úniku provozních kapalin na komunikaci, který hasiči likvidovali,“ zmínila za krajské hasiče mluvčí Lucie Javoříková.