Podle zasahujících zdravotníků nebylo muži pomoci. „Utrpěl velmi vážná devastující zranění, kterým na místě podlehl. Lékař mohl pouze konstatovat smrt,“ potvrdil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Střet s chodcem oznámil zdravotníkům strojvedoucí vlaku, následně se o ní dozvěděli také policisté. Ti okolnosti nehody vyšetřují. „Podle výpovědi strojvedoucího přecházelo v době příjezdu soupravy přejezd více lidí. Neodradilo je ani výstražné troubení,“ kroutila hlavou vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Všichni hazardéři stačili před vlakem však uskočit až na jediného, který za nerozvážnost zaplatil nejvyšší cenu. Podle nepotvrzených informací měl zemřelý navíc problémy se zrakem, což mohlo přispět ke špatnému vyhodnocení situace a následnému tragickému konci. „Policistům se nepodařilo zajistit více svědků. Všichni raději místo hned opustili,“ doplnila Brousilová.

Že strojvedoucí vlaku nemohl střetu zabránit, potvrdila také regionální mluvčí společnosti České dráhy Kateřina Šubová. „V provozu bylo signalizační zvukové zařízení, přesto muž vstoupil do dráhy vlaku, aniž by se rozhlédl,“ uvedla Šubová. Strojvůdce se snažil rozjetý kolos zastavit, to už ale nebylo reálné.

Nehoda načas omezila dopravu na železnici. Pracovníci drah svedli veškerý provoz na jednu kolej, druhá zůstala uzavřená. Úplně obnovit provoz se podařilo zhruba o tři čtvrtě na deset dopoledne.

Včerejší tragická nehoda je za měsíc červen už třetí, která se odehrála na železničním přejezdu. V první polovině měsíce narazila vlaková souprava do osobního vozu na přejezdu v Brankách. Při nehodě zemřel čtrnáctiletý mladík. Ve Valašském Meziříčí ve stejnou dobu vlak srazil devítiletého chlapce, který ale střet se štěstím přežil.